Kendi Gitarını Üreten Müzisyen SEZER’den Akustik Performans

On yılı aşkın bir süredir sahnelerde olan ve sahnelerin tozunu yuttuktan sonra ilk teklisi “Hadi Sor”u yayınlayan Sezer (Uzunoğlu) TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programında orkestrası eşliğinde bir akustik performans sergiledi.

Yurt Dışından Gitar Siparişi Aldım

Antakya’da doğan ve orada resim eğitimi alan Sezer, resim eğitimi aldığı sıralarda Blue adlı bir grup kurarak müzik kariyerine başladığını hemen ardından kendi gitarını imal ettiğini söyledi. Yaklaşık ili buçuk yıl çalıştıktan sonra sahnede kullandığı gitarını üreten Sezer, Michael Kuyucu’ya hikayesini anlatırken, “bu gitarı ürettikten sonra yurt dışında 12 gitar siparişi aldım. Ama benim gözüm müzik yapmaktan başka bir şey görmüyordu” diyerek bir gitar üreticisi olarak yurt dışının dikkatini çektiğini ama sadece müzik üretmek istediği için gitar üreticiliğine sıcak bakmadığını söyledi.

Müzik Dünyası Beni Korkutmuyor

Sezer, sahne hayatı boyunca Haluk Levent, Murat Yıldızyıldırım, Yaşar Kurt gibi müzisyenlere de sahnede eşlik ettiğini söylerken Esse Müziğin kendisine inanması ve bir single yapma teklifinde bulunmasından sonra hiç aklında yokken, daha doğrusu kendisini tam hazır hissetmediği bir anda single’nın çalışmalarına başladığını söyledi. “Hadi Sor” adlı teklisini dijital müzik marketlere sunan Sezer, “Müzik dünyası beni korkutmuyor, çünkü yeni yüzlere ihtiyaç var. Bende bu büyük bir denizin bir balığıyım” diyerek müzik çalışmalarına devam ettiğini ve bu ilk teklisinin hemen ardından ikinci teklisini yayınlamak üzere çalışmalara başladığını söyledi.

Benim İçin Youtube’da Sayıların Hiç Anlamı Yok

12 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanan  ilk single şarkısı “Hadi Sor”’un klibinin bir ay gibi bir sürede 600 bin organik görüntülenme aldığını söyleyen Sezer,  “benim için müzik ön planda. Tıklanmalar değil. Youtube’da benim için sayıların hiçbir anlamı yok. Benim için önemli olan o tıklayanların sahneye gelmesi. 60 milyon tıklanıp da sahneleri doldurmayacağıma 600 bin tıklanıp sahneleri doldurayım yeter” diyerek YouTube tıklanmalarının nicel değil niteliğine önem verdiğine vurgu yaptı.

Daha çok doksanların müziklerini sevdiğini söyleyen Sezer, Michael Kuyucu’nun programında “Yani” – “Ona Söyle” –  “Ayrılmam” – “Düşünme Hiç” – “Aşk Lazım” – “Tutamıyorum Zamanı” – “Haykırsam Dünyaya” gibi sevilen şarkıların akustik performanslarını sundu. Sezer’e orkestrada  Evren Çağatay (Keman) , İbrahim Mahçubi (Kahon) ve Serdar Uzunoğlu (Bas Gitar) eşlik ederken, Sezer kendisi de gitarıyla orkestraya eşlik etti.

Paylaş

})(jQuery)