O Ses Türkiye’nin LEŞA’sı Yeni Şarkısını İlk Kez Seslendirdi

Hatay’dan Türkiye müzik pazarına giriş yapan ve yeni adı LEŞA ile yayınladığı “Yoluma Çıkmayın” adlı yeni şarkısı ile müzik kariyerine devam eden Levent Şahin TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Programda “O Ses Türkiye” serüveni, Harun Kolçak ile yaşadığı dostluğus ve müzik serüvenini anlatan LEŞA, Simge’nin sarışın halini beğenmediğini söyledi.

Hatay’da doğan ve üniversite yıllarına kadar orada yaşayan LEŞA, çocukken dansçı olmak istediğini o çocukluk döneminde popüler olan “Şiki Şiki Baba” adlı Durmuş Çiğdem’in seslendirdiği şarkı ile hep dans ettiğini söyledi. Spora meraklı olduğu için lise döneminde özel spor öğretmenliğini yaptığını söyleyen LEŞA, üniversitede Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazandığını ama o dönem koşulları buna müsait olmadığı için üniversite eğitimi alamadığını ve bilgisayar operatörlüğü yaparak iş hayatına atıldığını ama bu süreçte dört yıl kadar Türk Sanat müziği korosunda koristlik yaparak müzik hayatına atıldığını söyledi.

O Ses Türkiye Yarışmasına Büyük Anlamlar Yüklemeyin

İstanbul’a geldikten sonra “O Ses Türkiye” yarışmasına katılan ve çeyrek finale kadar çıkmayı başaran LEŞA, o yarışmada “Dön Bebeğim” adlı şarkıyı seslendirdiğini ve Hadise’nin kendisine dönmesi ile yarışmada birinci turu atladığını söyledi. Yarışmada seslendirdiği Sezen Aksu klasiği “Bırak Beni” adlı şarkı ile sosyal medyada ciddi bir başarı yakalayan LEŞA, yarışmadan elendikten sonra kendi şartları ile albümünü hazırladığını söyledi ve “O Ses Türkiye yarışması müzik dünyasında popüler olmak ve adını duyurmak için sadece bir ara. Bazı insanlar o yarışmaya büyük anlamlar yüklüyor sonrada büyük hayal kırıklıkları yaşıyor” yorumunu yaptı.

Bırak Beni Bugün Çıksa Tutmazdı

“Bırak Beni” adlı Sezen Aksu coverının yer aldığı ilk single’ında üç şarkı ve bir şarkının Arapça versiyonunu seslendiren LEŞA, “o albüm istediğim başarıyı yakalayamadı. O dönem 15 Temmuz Darbe girişimi olmuştu, Türkiye gündemi farklıydı. Ondan albümünü duyuramadım. Ama hiç önemli değil” yorumunu yaptı. “Bırak Beni” adlı Onno Tunç bestesini coverlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen LEŞA, “Bırak Beni şarkısı bugün çıksa başarılı olamazdı. Şarkı tutmazdı. Sanırım şarkıların tutması birazda dönemsel koşullarla da alakalı” yorumunu yaptı.

Simge’nin Sarışın Halini Beğenmedim

LEŞA’nın konuk olduğu programda Michael Kuyucu, Simge’nin “Öpecek” adlı şarkısını yayınladığı sırada “Simge’ nin sarışın halini beğendin mi”?” sorusunu sordu. LEŞA, “ Doğrusunu söylemem gerekirse ben beğenmedim sarışın Simge’yi. Eskiden daha güzeldi” dedi. Michael Kuyucu’da LEŞA’ya “Buna bende katılıyorum, Simge’nin eski hali daha güzeldi , sarışın haline ısınamadım” yorumunu yaptı.

Harun Kolçak Şarkılarını Dinleyemiyorum

2017 yılında bir arkadaşı aracılığı ile Harun Kolçak’la tanışan LEŞA, Kolçak’tan çok şey öğrendiğini. Onun son dönem aldığı tüm sahnelerde yanında olduğunu ve konserlerinde sahne aldığını söyledi . “Harun Kolçak’tan çok şey öğrendim, bana müzik adına, hayat adına, sahne adına çok şey anlattı. Son gününe kadar yanındaydım. Onu kaybettikten sonra Harun Kolçak şarkılarını dinleyemiyorum. Dayanamıyorum” dedi ve eğer yaşasaydı Harun Kolçak’ın kendisini prodüktörlüğünü üstlenmeyi planladığını söyledi.

LEŞA, Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında “Yol” – “Dipsiz Kuyu” – “Felaket”  -“ Bir İhtimal” – “Yalnız Çiçek” – “Kurşuni Renkler” ve “Yankı” adlı şarkıların akustik performanslarını sundu. LEŞA’ya programda Ozan (klavye), Barış (Perküsyon) ve Erol (gitar) eşlik etti.

 

 

Paylaş

})(jQuery)