Yılmaz Taner Akustik Stüdyo’ya Konuk Oldu

Önce besteleriyle müziğin mutfağında yer alan daha sonra adım adım yorumcu kimliğini göstermeye başlayan ve 2019 yılında yayınladığı “Rivayet” adlı şarkısı ile müziğin vitrininde gözükmeye başlayan Yılmaz Taner, Michael Kuyucu’nun Akustik Stüdyo programına konuk oldu. Yılmaz Taner, programda orkestrasıyla akustik performans sergilerken bir yandan da müzik hikayesini de anlattı.

Müzik Öğretmenliği Yaptım Ama Devam Edemedim

Yılmaz Taner, müzik öğretmenliği için eğitim aldıktan sonra çok kısa bir süre müzik öğretmenliği yaptığını ama profesyonel müzik ile öğretmenlik arasında seçim yapmak zorunda kaldığını söyledi: “Müzik öğretmenliğine devam etmedim, pek yapmak istemedim açıkçası. Sakın beni yanlış anlamasınlar. Bir seçim yapmak zorundaydım kariyer planım da. Öğretmenliği seçsem bir yere atansam mesela Giresun’un bir ilçesinin bir köyünün bir kasabasında olsam ve o gün benim bir stüdyom olsa benim ya okuldan fedakarlık etmem gerekecekti. “

İlk HİT  Beste “Kıyamadım İkimize”

Yılmaz Taner’in il hiti Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği “Kıyamadım İkimize” adlı şarkı oldu. Bu şarkının hikayesini Michael Kuyucu’ya şöyle anlattı: “İlk patlayan beste “Kıyamadım İkimize”. 2008 yılında Murat Dalkılıç, “Merhaba Merhaba” albümündeydi. Çok güzel şarkı. Şarkıyı yaptığımda zaten direkt Murat’a aklıma Murat gelmişti ve Murat’a da kısmet oldu. Murat söylemeli dedim Murat söyledi zaten, güzeldi. Onun dışında Berkay’ın “Yansıma” albümünde üç tane şarkım var. Bundan önceki “Yansıma” albümünde. Ben Yaşarım Gurur ve Felek pardon felek diyorum Fena Severim. Merve Özbey’in yeni çıkacak albümünde var. Çok güzel bir şarkı gerçekten. Murat Boz’un yeni çıkacak albümünde de bir şarkım var.”

Benim Her Şeyim Organik

Müzik kariyerine solist kimliğini de katan ve Yılmaz Taner, 2019 ilk baharında yayınlanan ve ses getiren “Rivayet” adlı single ‘ı için yorum yaparken dijital müzik dünyasında yakaladığı başarı ile ‘bu başarı tamamen organiktir’ yorumunu yaptı. Yılmaz Taner, Michael Kuyucu’ya şunları söyledi: “Rivayet” benim için güzel bir iş oldu. Yani hep iş deyince üzülüyorum aslında ama iyi bir üründü. İnsanların gönlüne, kalbine ulaştık. 1,5 ayda bu geri dönüşü almak her şarkı için kolay değildir Listelerde olmak, müzik kanallarının Top 40 işte Top 20 listelerinde olmak kolay değil. Zaman zaman para bile teklif ediliyor bunlar için biliyoruz sektörde neler olduğunu biliyoruz. Ama bizim her şeyimiz A’dan Z’ye organik. İsteyen kurum isteyen kim varsa yani Türkiye Cumhuriyeti’nde kim varsa araştırabilir. O yüzden de onunla gurur duyuyorum. Kendi şarkım olduğu için gurur duyuyorum. “

Yılmaz Taner,  Akustik Stüdyo Programında “Sorma”  – “Cam”  – “Şahane” – “Her Gece”  – “Rivayet”  – “Kıyamadım İkimize” – “Jest Oldum” ve “Üzülmedin mi?” adlı şarkıları seslendirdi. Taner Yılmaz’a bu akustik performansında Oben Akın (Klavye) –  Kemal Alıç (Perküsyon) ve Serkan Gürüzümcü (Gitar) eşlik etti.

Paylaş

})(jQuery)