Emrah Demiralp Akustik Performansında “Bir İlkbahar Sabahı”nı Rock Yorumladı

Müzik dünyasına davul ile başlayan ve kendi stüdyosu ve müzik firmasını kurduktan sonra bestecilik kariyerine ağırlık veren Emrah Demiralp, solo kariyerinin ilk teklisi “Güzel Kadın” ile TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

Kırklareli’li olan ve yirmili yaşlara kadar orada kalan Emrah Demiralp, müziğe ilk ağabeyinin kendisine verdiği gitarla başladığını daha sonra davula geçerek kendisini bu enstrümanda geliştirmeye çalıştığını söyledi. İstanbul’a geldikten sonra üç kişilik grubu Jilet’i kuran Emrah Demiralp, Michael Kuyucu’ya bu grubu Arabesk şarkıların rock coverlarını yapmak için kurduğunu ve yaklaşık iki, üç yıl kadar farklı mekanlarda sahne aldıklarını söyledi.

Bazen Beste Yapmak Mühendislik Gibidir

Bestelerini farklı yorumculara veren Emrah Demiralp’ın en popüler bestesi İrem Demirci’nin seslendirdiği “Tek Tabanca” adlı şarkı oldu. Bu şarkı bestelerken bir sene kadar üzerinde çalıştığını söyleyen Emrah, Michael Kuyucu’ya “bazen beste yapmak mühendislik ister, ince ince üzerinde çalışırsın. Bende bu şarkıyı bestelerken öyle yaptım. İki nakaratı harcadım ve en sonunda hazırladığım üçüncü nakaratı kullanım. Şarkının bir yorumcuya yakışması çok önemlidir, tıpkı bir kıyafetin bir insana yakıştığı gibi… Tek Tabanca, İrem Derici’ye çok yakıştı” yorumunu yaptı.

Son iki Yıla Kadar Şarkı Söylemeyi Düşünmüyordum

“Kendimi gitarist olarak görmüyorum” diyen Emrah Demiralp, sahne hayatında davulcu olarak devam ettiğini ve solistliğe akustik videolar hazırlayarak başladığını söyledi. “Yalandan”  –  “Dokunmayın” ve “Söyle” gibi şarkıları akustik performans videolarını YouTube’ta paylaşan Emrah Demiralp, bu şarkıları aynı zaman kendi yapım şirketi aracılığı ile resmi dijital müzik platformlarına da sunduğunu söyledi. Son birkaç yıla kadar kesinlikle şarkı söylemeyi düşünmediğini söyleyen Emrah Demiralp, “bazen hayat sizin için planlar yapar. Benim şarkı söylemem de öyle oldu. Şu an Aşkın Nur Yengi’ni ablası Süheyla Yengi’den şan dersleri alarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum” dedi.

Müzikte Hırslar Zarar Verir

Müzik dünyasına büyük hırsların insanlara zarar verdiğini söyleyen Emrah Demiralp, “benim büyük hırslarım yok. Çünkü biliyorum ki müzik piyasasında büyük hırslar insanlar zarar verir. Bu nedenden dolayı müzikte insanların çok büyük hırslara kapılmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.  Emrah Demiralp, “Güzel Kadın” adlı ilk stüdyo teklisinin kapağında Nino Varon’a ait bir çizimi görsel olarak kullandığını söylerken, hayalinin bir plak çıkartmak olduğunu da ekledi. İlk stüdyo teklisi “Güzel Kadın” ile solist olarak müziğe merhaba diyen Emrah Demiralp,  “ben bundan sonra daha çok işin mutfağında olacağım, ama yakında altı, yedi şarkılık bir albüm yayınlayacağım. Bunu plak olarak da yayınlamak istiyorum” dedi.

Emrah Demiralp, Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında kendisine ait “Yalandan”  – “Dokunmayın” – “Tek Tabanca” ve “Sorma” adlı bestelerinin yanı sıra “Gitme Sana Muhtacım” – “Bir İlkbahar Sabahı” gibi klasikleşmiş alaturka şarkıların coverlarını ve ilk stüdyo teklisi “Güzel Kadın”ın akustik performansını sundu. Emrah Demiralp’a orkestrada  Alp Vahit Alp (Klavye) ,  Ulaş Engin (Bas Gitar) ve Ali Rıza Karahasanoğlu (Perküsyon) eşlik ederken, Emrah Demiralp kendisi de gitarıyla orkestraya katkıda bulundu.

 

Paylaş

})(jQuery)