Hediye Biliç Keman ve Gitarla Pop Şarkılara Latin Cover Yaptı

“Çevrim İçi” adlı dördüncü teklisini müzik marketlere sunan Hediye Biliç TRT FM’de konuk olduğu Michael Kuyucu’nun programında müziğin en zor kısmının tanıtım olduğunu söyledi.

Ereğli’den doğan ve üç yaşından beri müzikle yanıp tutuşan bir ruha sahip olduğunu söyleyen Hediye Biliç, ailesinin isteği üzerine İşletme Fakültesinde eğitim aldığını , sonrasında bir yıl kadar bir şirkette muhasebe yaptığını ama müzik ile ilgilenmek istediği için konservatuvar eğitimi almak için efor harcadığını söyledi . Sakarya Üniversitesi Konservatuvarında Temel Bilimler ‘de müzik eğitimi aldıktan sonra iki yıl kadar özel bir kolejde müzik öğretmenliği yapan Hediye Biliç icra etmek istediği müziğe daha fazla zaman ayırmak için öğretmenliği bırakarak sadece özel keman dersleri vermeye başladığını söyledi. Hediye Biliç, halen özel keman dersi verdiğini söylerken, “ben çok zaman harcayarak öğrendiğim kemanı gençlere öğretmek istiyorum, ondan hala keman dersi veriyorum ve vermeye devam edeceğim” dedi.

Michael Kuyucu’ya müzik hikayesini anlatan Hediye Biliç, ilk maxi single’ını 2014 yılında yayınladığını ama albümün biraz alaturka olması üzerine içine pek sinmediğini, tanıtım ve benzeri sıkıntılar yüzünden de istediği dönüşü alamadığını, ardından 2015 yanında “Al Yanına” adlı ikinci single’ını daha sonra da 2017 yılında “Alışamadım” adlı single’ını yayınladığını söyledi. Biliç, “İnsan zamanla tecrübe kazanıyor, istediğinizi yapmak zaman alıyor” diyerek her bir yayınladığı tekliden bir şeyler öğrendiğini söyledi.

2019 yazında yayınlanan “Çevrim İçi” adlı dördüncü çalışmasının Zeki Güner imzalı bir şarkı olduğunu söyleyen Hediye Bilgiç, “Bu şarkıyı bana Zeki Güner verdiğinde hemen sevdim ve bana uyacağını düşündüm. Günümüz müziğine çok uygun bir şarkı” yorumunu yaptı.

Michael Kuyucu’nun , Hediye Biliç’e sorduğu “müzikte en zor şey nedir?” sorusuna “Müziğin hiçbir şeyi zor değil. Ama müziğin tanıtımı çok zor” yorumunu yaparak müzik endüstrisine üretilen müziğin tanımının çok zor bir süreç olduğuna vurgu yaptı.

Hediye Biliç, Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında sohbetinin yanı sıra seslendirdiği akustik şarkılarla da dikkat çekti. Tiyatral bir yoruma sahip Biliç, programda “Beyaz” – “Tarifi Zor” – “Aleni Aleni” – “Bende Özledim” –  “Ummadığın Bir Anda” –  “Hangimiz Sevmedik”  ve “Sakın Gelme” adlı coverları seslendirdi. Programda Hediye Biliç, şarkılarda kemanı ile de eşlik ederken, Tuna Altay Yıldız ve Sadi Sarıkaya ‘da gitarları ile eşlik ettiler.

Paylaş

})(jQuery)