Maksim’i Ret Eden Solistten Alaturka Meşk Dinletisi

Medya dünyasından müzik dünyasına geçen Beyhan Ereke Coşar, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programında akustik performans sergiledi.

Alaturka ile Elektronik Müziği Buluşturdu

ATV – Sabah Grubunda uzun süren medya kariyerine HaberTürk’te devam eden, bu süreçte çeşitli TV programları hazırlayan ve korolarda müzik yorumculuğu yaparak müziğe amatör olarak devam ettikten sonra 2018 yılının Aralık ayında ilk teklisi  “Elbet Bir Gün Buluşacağız” adlı Türk müziği klasiğini elektronik formatta seslendirerek yayınlayan Beyhan Ereke Coşar, Michael Kuyucu’nun programında poptan alaturkaya farklı lezzetlerde şarkılar seslendirdi.

Belediye Başkanına Kültür Binası Yaptırdı

Yirmili yaşlarında bir arkadaşı ile beraber Büyük Çekmece Belediye Başkanına giderek, ilçelerinde  Türk Sanat müziğinin icra edecek bir mekanın olmadığını söyleyerek başkandan bir mekan istediğini söyleyen yorumcu, “bunun üzerine Belediye Başkanı bir kültür binası yaptırdı. Orada o günden bugüne kadar çok icralar yaptık” dedi.

İkinci Teklisi için Bir Yıl Çalıştı

İkinci teklisi “Kalbimin Aynası”nı  2019 yılının Kasım ayında müzik marketlere sunan yorumcu bu şarkı için bir sene çalıştığını , şarkının aranjesi için üç ay, klibi içinse dört ay uğraştıklarını söyledi. Geçmişte Maksim’den assolistlik teklifi aldığını ama evliliği tercih ettiğini söyleyen Beyhan Ereke Coşar, Türk müziğini çok sevdiğini ve bu alaturka müzik icralarına devam edeceğini söyledi.

Beyhan Ereke Coşer, programda  “Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın”  – “ Nazende Sevgilim” – “Sonbahar Rüzgarları”  –  “Begonvil”  – “Efem”  – Hasretinle Yandı Gönlüm”  – “Kalbimin Aynası” ve  “Nayino” adlı şarkıların akustik performansını yorumladı. Yorumcuya orkestrada Mustafa Kemal Nakipoğlu (Kanun) , Yüksel Aydemir (Klavye)  ve Hüseyin Pulant (Klarnet) eşlik etti.

Paylaş

})(jQuery)