Rising Star’ın YouTube Fenomeni Esra Sezer Konuğumuz Oldu

2019 yazında yayınlanan “Çillibom” adlı coverı ile müzik dünyasına ikinci teklisini sunan başarılı yorumcu Esra Sezer, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Almanya doğumlu olan yorumcu, 16 yıl sahnede kaldıktan ve hem Almanya hem de Türkiye’de sahne aldıktan sonra 2019 yılında ilk teklisi “Ama Hala” ve sonrasında “Çillibom” ile sahnelerdeki başarısını teklilerine de taşımak istediğini söyledi.

1970Lli döneme ait şarkıları çok sevdiğini söyleyen Esra Sezer, Almanya’da Kardeşler Adlı grubu kurarak ağabeyi ve başka bir ailenin iki kardeşi ile beraber dört kişilik grupta 3 yıl boyunca sahne aldığını söyledi. 18 Yaşında ilk profesyonel sahne teklifini alan ve Stuttgart’ta sahne alan Esra Sezer, daha sonra İstanbul’a gelerek müzik yarışmaları macerasına başladı.

İlk olarak 2011 yılının Ocak ayında “O Ses Türkiye”ye katılan Esra Sezer, 2014 yılında X Factor ve sonrasında TV8’de yayınlanan “Rising Star” adlı yarışmaya katıldığını ve son yarışmayı dördüncülükle tamamladığını söyledi. Rising Star adlı yarışmada seslendirdiği “Sil Baştan” adlı şarkı performansı ile dikkatleri çeken genç yorumcu bu performans sayesinde YouTube başta olmak üzere tüm sosyal ve geleneksel medyada gündeme gelerek adını geniş kitlelere duyurmasına rağmen yarışmanın kendisine müzikal anlamda fazla bir şey kazandırmadığını ve iki teklisinin tüm masraflarını kendi biriktirdiği parayı sermaye yaparak hazırladığını söyledi. Esra Sezer, Türk pop müzik camiasında sevgili ya da zengin koca parası ile albüm yapanlara da göndermede bulunarak “benim bu tarz bir sponsorum olmadı. Şarkılarımın sermayesini kendim kazandım” dedi.

Esra Sezer, Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında pop müziğin önemli şarkılarının akustik performansını sundu. “Susma” – “Arnavut Kaldırımı” – “ Aynalı Kemer” –  “Anlasana”- “Yanımda Kal” – “Sil Baştan” – “Gözyaşlarım Seni Anlatır” – “Gel Barışalım” gibi sevilen klasikleri seslendiren Esra Sezer’e programda Özcan Karakoç (Nefesliler) , Mert Tekay (Keman) , Kaan Kurtcan (Gitar) ve Emrah Çelik (davul) eşlik etti.

Paylaş

})(jQuery)