Sakman İstanbul’un Başarılı Vokali Evren Türeci’den Akustik Performans

İlk teklisini 2018 yılında Vedat Sakman’ın şarkısı “Her Neyse” de Sakman’la düet yaparak yayınlayan ve 2019 yılının son çeyreğinde “Tövbe” adlı şarkısını yayınlayarak müzik kariyerine devam eden Evren Türeci TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Evren Türeci, Zonguldak’ta başlayan ve İstanbul’da devam eden müzik hikayesinin yanı sıra sevilen romantik klasiklerin cover akustik performanslarını sundu.

Motor Kazası Onu İki Sene Müzikten Uzak Bıraktı

Evren Türeci,  Michael Kuyucu’ya çocukken gitar ve keman çalarak müziğe başladığını daha sonra Zoguldak Belediyesi Klasik Türk Müziği konservatuvarında müzik eğitimi aldığını , mezun olurken geçirdiği bir motor kazası yüzünden iki sene boyunca müzikten uzak kalmak zorunda kaldığını anlattı. İstanbul’da Fame Akademi’nin Müzik Ana Sanat Dalı Şan eğitimi alan yorumcu 2014 yılından itibaren İstanbul’da yaşadığını ve Sakman İstanbul’da sahne alarak İstanbul’daki profesyonel sahne kariyerini geliştirdiğini söyledi.

Hayvanları Koruma Yasası Değişmeli

Dramatik alto ses olan Evren Türeci,  hayvanları çok sevdiğini ve Zonguldak Hayvan Hakları Derneğini kurduğunu sokak hayvanları için Türkiye’nin pek çok yerini gezdiğini ve 2004 yılında çıkan Hayvan Haklarını Kapsayan yasanın yetersiz olduğunu bir hayvansever olarak bu yasanın revize edilmesini istediğini söyledi.

Dokuz Yaşından Beri Günlük Tutan Astroloji Danışmanı

Vedat Sakman’la önce “Ateş Oldum” adlı şarkısında düet yapmak istediğini söyleyen Evren, “Vedat Sakman sana bu şarkı daha uygun diyerek “Her Neyse”yi önerdi” dedi. Dokuz yaşından beri günlük tutan Evren Türeci, aynı zamanda astroloji eğitimi aldığını ve bu konuda aldığı eğitimlerin sonucunda şu an aynı zamanda astroloji danışmanlığı yaptığını da söyledi.

Bu Şarkım Aşkta Acı Çekmeye Tövbe Diyenlere

İkinci teklisini 2019 yılının Ekim ayında yayınlayan Evren “Aşkta kendini üzmeye paydos” sloganı ile yayınladığı “Tövbe” adlı şarkısının klibinde iki tane sokaktan kurtarılmış kopeğe de yer verdiğini söyledi. Hayvan hakları konusunda çok hassas olduğunu söyleyen Evren Türeci, 2018 yılında yayınlanan “Her Neyse” adlı teklisi ve İstanbul’da gerçekleştirdiği müzik çalışmaları için “yarım kalan çocukluk hayalimi gerçekleştirmek istedim” yorumunu yaptı. “Tövbe” adlı şarkısının 2020 yılının başında remixinin yayınlanacağını söyleyen Evren Türeci, “aşkta acı çekmeye artık son vermek isteyenlere aşkta acı çekmeye paydos diyorum” sözleri ile anlattı.

Evren Türeci, Michael Kuyucu’nun programında  “Yaz Yağmuru”  –  “Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var”  – “Sen Benim Şarkılarımsın”  – “Kendine İyi Bak” –  “Ateşle Oynama”   –  “Ah Yalan Dünya” – “Susma” gibi sevilen şarkıları kendine has dramatik yorumu ile seslendirdi. Evren Türeci’ye programda  Aysan Erdem (gitar) ve Onur Keskin (klavye) eşlik etti.

Paylaş

})(jQuery)